WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?

WhatsApp, zaman zaman yavaş çalışabiliyor. Bunun çözmenin çeşitli yolları var. Sizlere WhatsApp nasıl hızlandırılır soruna en iyi yöntemleri bir araya getirerek yardımcı olmaya çalıştık...

0
743

2019 yılında WhatsApp nasıl hızlandırılır? WhatsApp hızlandırma yöntemleri neler? Sizlere detaylı bir şekilde bunu anlatacağız. Hiç şüphe yok ki günlük yaşam konuşmalarımızın çoğunluğu için WhatsApp’a güveniyoruz.

WhatsApp güncellemelerinin yeni sürümüyle, uygulama bazen çöküyor gibi görünüyor. Hatta bazen “WhatsApp çalışmayı durdurdu ” hatasını da alıyor olabilirsiniz. Bazen WhatsApp’ı açtığınızda, sadece çalışmayı durdurur ve sizi uygulamadan çıkmaya zorlar.

WhatsApp’ınızın düzgün çalışmamasının birçok nedeni olabilir. Her zaman olmasa da daha zayıf bir cihazınız var, telefonların daha büyük RAM’lere sahipse ya da bazen de en son yonga seti bile bu hatayı gösterebilir. Bu yüzden yeni bir telefon satın almadan önce araştırdığımız olası çözümleri deneyin.

Not: Bu tür hatalar veya gecikmeler yalnızca Android işletim sistemi ile ilişkilidir, bu nedenle burada belirtilen tüm çözümler yalnızca Android cihazı içindir.

WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?
WhatsApp çalışmayı durdu hatasını Çözümü

1. Eski Mesajları Silin

WhatsApp’ınızın açılış sırasında gecikmesinin nedeni çok fazla mesaj olmasından kaynaklanıyor olabilir. Olan şu ki, WhatsApp’ınız çok fazla mesaja sahipse, onları işlemesi ve açması çok zaman alır. Bu mesajlar uygulamayı zorlayabilir ve bağlanıp açılmasını yavaşlatabilir.

Bu sorunla başa çıkmak için eski ve önemli olmayan bazı konuşmaları listeden silmeye başlamanız gerekir. Bir sohbeti silmek için herhangi bir kişinin konuşmasına başlama ekranından uzunca basın ve üstteki Çöp Kutusu simgesine basın. Aynı anda tümünü silmek için birden fazla konuşma da seçebilirsiniz.

WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?

Ayrıca stediğiniz WhatsApp konuşmasını e-postayla gönderebilir ya da mesajları Google Drive’ınıza metin dosyası olarak dışa aktarabilir ve ardından silebilirsiniz. Bu şekilde WhatsApp gecikme sorununuz çözülecek ve önemli mesajlarınızdan hiçbiri kaybolmayacaktır.

2. Önbelleği ve Uygulama Verilerini Temizleme

Gün içerisinde WhatsApp üzerinden paylaşılan çok fazla kısa mesaj, medya ve dosya yüzünden uygulamada birçok veri depolanıyor. Önbellek, uygulamanın sık kullanılan bilgilerini saklamak için kullanılırken, uygulama verileri her dosyayı depolar ve uygulamanın içerdiği mesajı saklar. Önbelleği ve uygulama verilerini temizlemek, WhatsApp’ta karşılaşabileceğiniz her türlü gecikme veya sorunu çözebilir.

WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?Bu verilerin her ikisini de temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Telefonunuzdaki Ayarlar’a gidin.
  2. Uygulamalar’ı seçin. Bu, cihazınızda bulunan tüm uygulamaların bir listesini açar.
  3. Listede WhatsApp’ı arayın ve üzerine dokunun.
  4. Burada, Depolama adlı bir seçenek göreceksiniz. Buraya tıklayın ve hem Önbelleği Temizle hem de Verileri Temizle düğmesine tıklayın.

WhatsApp yanıt vermiyor.

WhatsApp nasıl hızlandırılır? sorusunun en basit cevabı Önbelleği silmekten geçer. Bu, mesajları daha hızlı yüklemek için kullanılan tüm kayıtlı verilerinizi siler.

Mesajlar ilk başta biraz daha yavaş yüklenir ancak uygulama bir süre sonra normal şekilde çalışmaya başlar.

Kesinlikle gerekli olana kadar Verileri temizle seçeneğini kullanmayın. Bu, hesabınızın yanı sıra, söz konusu hesapla ilişkili tüm dosya ve ayarları da kaldıracaktır. Uygulama verilerini temizledikten sonra tekrar oturum açmanız gerekir, bu nedenle önce sohbet yedeğini aldığınızdan emin olun.

3. Telefonu Açma / Kapama

Çoğu zaman WhatsApp da kilitleniyor çünkü cihazın yeniden başlatılması gerekiyor. Masaüstü ve dizüstü bilgisayarınızdaki gibi, mobil cihazınızın da zaman zaman yeniden başlatılması gerekir. Bu yüzden cihazınızı birkaç saniye kapatın ve ardından açın.

WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?

Bu durum Önbelleği temizleyerek ve kullanılmış RAM’i serbest bırakarak cihazınızı yenileyecektir. Telefonunuzun çalışmasında büyük fark yaratmaz, ancak kesinlikle WhatsApp’ınızı hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

Not: Telefonunuzun ve WhatsApp’ın yavaşlamasını önlemek için cihazınızı haftada bir kez yeniden başlatmanız önerilir.

4. Sim Kartlarını Değiştirme

Yakın zamanda yeni bir sim karta geçtiyseniz, WhatsApp’taki eski hesabınız çalışmayabilir. WhatsApp her seferinde bir numara ile çalışma politikasına sahiptir. Tek seferlik parolayıokuyarak, OTP’yi almak için kartınızın sim yuvasında olmanız gerektiğini onaylar. Eski hesabınızı geri almak için, eski sim kartınızla WhatsApp kullanmanız gerekecektir. Aksi takdirde, yeni bir hesap başlatmak için yeni numaraya kayıt olabilirsiniz.

WhatsApp Sticker Oluşturma Programı

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra, WhatsApp’ı herhangi bir internet bağlantınız olduğu sürece, sim kart olmadan pratik olarak kullanabilirsiniz. Ancak bazen sim kartı çıkarmak veya değiştirmek, WhatsApp’ta bazı kilitlenme sorunlarına neden olabilir.

5. WhatsApp’ınızı Güncel Tutun

Eski Android veya WhatsApp sürümü nedeniyle açılışta WhatsApp çalışmayı durdurdu hatasını alabilirsiniz. Bir süre sonra geliştiriciler daha eski sürümlerde çalışmayı bırakarak uygulamaların yanıt vermemesine neden olan girişime sebep olurlar.

WhatsApp Nasıl Hızlandırılır?

Bu nedenle, Ayarlar bölümünde Sistem’e gidin ve yazılım güncellemesini kontrol edin. Yazılımınız güncel değilse, güncelleyin. WhatsApp sürümü için de aynısını yapın ve Play Store’dan güncelleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here