OnePlus 7 Pro Dokunmatik Ekran Şikayetleri Büyüyor!

Şimdiye kadarki en gelişmiş, en hızlı ve ultra premium akıllı telefon olan OnePlus 7 Pro, dokunmatik ekran sorunlarıyla karşılaşıyor...

0
511
OnePlus 7 Pro Dokunmatik Ekran Şikayetleri Büyüyor!

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro akıllı telefonlarının dünya çapında piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç hafta geçti. Amiral gemisi OnePlus 7 Pro, 6GB RAM ve 128GB dahili depolama alanı ile birlikte geldi.

OnePlus 7 Pro amiral gemisinin, şimdiye kadarki en gelişmiş, en hızlı ve ultra premium akıllı telefon olduğu söyleniyor. Telefon dünya çapında oldukça iyi karşılandı ve telefonun hakkında birçok yorum yapılıyor.

Her ne kadar çok fazla olumlu yorum alsa da, OnePlus 7 Pro sahiplerinden bazıları, dokunmatik ekran sorunuyla yaşadıklarını iddia etti. OnePlus forumlarında ve Twitter’da bazı kullanıcılar, telefonun dokunmatik ekranının sorunlarını dile getiriyorlar. Sorunlar daha çok kendiliğinden ekrana dokunmanın yaşandığı yönünde.

Yani, kullanıcılar OnePlus 7 Pro’da (90Hz’e kadar yenileme hızına sahip 2K ekran ile donatılmıştır) rastgele dokunma girişleri yaşıyorlar. Özellikle ekranın sağ üst köşesinde, ekrana dokunulmasa bile dokunulduğu raporlandı.

Sorunun tam olarak neden yaşandığı henüz bilinmiyor. Raporların çoğunluğu, cihazın donanım özelliklerini gösteren CPU-Z uygulamasını açmanın sorunu tetiklediğini belirtiyor. Ancak mesajlaşma uygulaması, Chrome vb. gibi diğer telefon uygulamalarında da aynısının yaşandığını iddia eden kullanıcıların raporları var.

OnePlus 7 Pro Dokunmatik Ekran Şikayetleri Büyüyor!

Android Police tarafından yayınlanan raporda, OnePlus 7 Pro’daki rastgele dokunmatik ekran sorunlarıyla ilgili resmi forumlarında yaklaşık 74 rapor bulunduğu gösteriliyor. Raporda ayrıca, sorunlarla karşı karşıya kalan diğer OnePlus 7 Pro sahipleri de OnePlus topluluk uygulaması aracılığıyla veya doğrudan web sitesinde rapor verebileceklerini belirtiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here