En İyi Vimeo Alternatifleri – En İyi Video Paylaşım Siteleri

Markalaşma yolunda ilerlemek, para kazanmak ya da sadece video izlemek için kullanabileceğiniz en iyi Vimeo alternatiflerini sizler için sıraladık...

0
637

2019 yılında kullanabileceğiniz en iyi Vimeo alternatifleri ve video paylaşım siteleri hakkında bir araştırma yapıyorsan, kesinlikle yalnız değilsin. Vimeo bir zamanlar olduğu gibi artık popüler değil. Bu yüzden farklı alternatifleri değirlendirmeniz oldukça mantıklı bir karar.

Şu anda internette bulabileceğiniz ve muhtemelen Vimeo’ya taş çıkaracak birçok alternatif car. Tabi ki asıl durum, seçtiğiniz bir video platformunu ne için kullanmak istediğinize bağlı. Belki de işiniz için, videolar oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz belirli özelliklere sahip olması gereken bir video paylaşım platformuna ihtiyacınız vardır.

En iyi Vimeo alternatifleri ve video paylaşım siteleri yazımızda aklınızdaki birçok soruna çözüm bulabilirsiniz. Hazırsanız, artık listemize geçebiliriz. Masaüstü ile iyi okumalar!

2019 Yılının En İyi Video Paylaşım Siteleri

1. Vzaar

İşletmeler için en iyi video paylaşım platformu olan Vzaar, markalaşma yolunda kullanabileceğiniz en iyi Vimeo alternatilerinden birisidir. Site bünyesinde birçok video barındırıyor. Ancak kullanım ücretli olmakla birlikte ücretsiz sürümünü deneyip karar verebilirsiniz.

En İyi Vimeo Alternatifleri - En İyi Video Paylaşım Siteleri

Ayrıca sitenin kendine ait https gömme kodu ile birlikte yüklediğiniz her bir video güvende kalacaktır. Videolarınızı toplu bir şekilde yükleyebilir ya da Dropbox’a yedekleme yapabilirsiniz. Farklı dilleri destekleyen altyazılar ekleyebilir, çift kodlama ve video döngü özelliklerine sahiptir. Ayrıca, Google Analytics, sosyal paylaşım, video SEO vb. gibi ilginç bulabileceğiniz pazarlama özelliklerine de sahiptir.

2. Wistia

İlk seçeneğin aksine, Wistia bir video sunar, böylece video platformuna daha iyi erişebilirsiniz. Wistia, özellikle işletmeler için oluşturulmuş bir başka video platformudur. Bu video platformunu rekabette öne çıkaran iki şey, pazarlama ve analitik özellikleri. Bültene kaydolma formları gibi şeyleri doğrudan oluşturduğunuz videolara ekleyebilirsiniz.

En İyi Vimeo Alternatifleri - En İyi Video Paylaşım Siteleri

Videolarınızın hangi kısımlarının en popüler olduğunu gösteren ısı haritaları var. Bu sayede video verimliliğini ölçmek de mümkündür. Beğeneceğiniz diğer özellikler arasında video SEO, ekip işbirliği, oynatıcı kontrol markalaması, basit gömme ve paylaşma, bant genişliğine göre optimize görüntüleme ve daha fazlası var!

3. Viddler

Viddler üç şeye odaklanır: dijital yayıncılık, kurumsal iletişim ve etkileşimli eğitim. İzleyicileriniz daha çok pazarlama ve eğitim amaçlı araştırma yapan kullanıcılardır. İşletmenizin büyük miktarda video oluşturması gerekiyorsa, bu iyi bir seçenektir.

En İyi Vimeo Alternatifleri - En İyi Video Paylaşım Siteleri

Viddler ile, düğmeleri olan ve farklı seçeneklerle etkileşimli videolar oluşturabilirsiniz. Videolarınızı birden fazla platformda da paylaşabilirsiniz.

4. Daily Motion

Markalaşma yerine sadece video izlemek ya da video paylaşımı yapmak istiyorsanız ve keyfini çıkarabileceğiniz videoları bulabileceğiniz bir video platformu arıyorsanız, Daily Motion iyi bir seçimdir. İşletmeniz için fantastik video düzenleme özellikleri bulamazsınız, ancak videolarınız için milyonlarca izleyici bulmak mümkün.

En İyi Vimeo Alternatifleri - En İyi Video Paylaşım Siteleri

Avrupa’nın bir numaralı video platformudur. Vimeo alternatifleri arasında Daily Motion kullanıcılarına çok fazla pozlama ve geliştirici API sunar. Ayrıca, yeni başlayanlar için harika olan video yüklemelerinin ücretsiz olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir.

5.  YouTube 

Tabi ki listemizde olmazsa olmaz denilebilecek bir diğer Vimeo alternatifi ve video paylaşım sitesi YouTube’dur. Bünyesinde milyon değil, milyarlarca kullanıcın videosunu barındırır. Üstelik tamamiyle ücretsiz.

En İyi Vimeo Alternatifleri - En İyi Video Paylaşım Siteleri

Her bir videoya reklamlar yükleyebilir ve para kazanabilirsiniz. Tabi ki popüler olmak biraz zaman alacak bir iş. Ancak yine de denemeye değerdir. Ayrıca YouTube sürekli olarak güncellenmeye devam ediyor. Bu sayede yeni özelliklerin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here