En Hafif Dizüstü Bilgisayar 2019

2019 yılının en hafif bilgisayarını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız, doğru yere geldiniz....

0
578
En Hafif Dizüstü Bilgisayarı 2019

Dünyanın en hafif dizüstü bilgisayar hangisi? Son zamanlarda teknoloji devleri amiral gemisi düzeyinde birçok dizüstü bilgisayarı piyasaya sürdü. Ortaya çıkan geniş pazar, beraberinde seçim zorluğunu da getirdi.

Ülkemizde son zamanlarda artan dolar kuru yüzünden de bir şekilde seçenekler kısıtlı kalıyor. Ancak her şeyi göz ardı edip genel olarak dizüstü bilgisayar dünyasındaki en’leri değerlendirirsek, ortaya belirli özelliklere sahip özel cihazlar çıkıyor.

En hafif dizüstü bilgisayar bulmak için geniş araştırma yapmak gerekiyor. Bunu PCMag’ın yapmış olduğu çalışmadan da anlamak mümkün. Masaüstü.Info ailesi olarak genel bir araştırma yapıp ortaya bunu çıkardık. Hangi bilgisayar olduğuna bakmadan önce en hafif dizüstü bilgisayarı hangi özelliklere göre seçiliyor, ona bir göz atalım.

En Hafif Dizüstü Bilgisayarı 2019

En hafif bilgisayarlar neye göre seçiliyor?

Hafif bir dizüstü bilgisayarı nasıl tanımlanır? Genel olarak üst sınır 1.3 kilo iken, boyut da 15.6-inç civarında oluyor. Bu rakamların hiçbiri, bilgisayarın şarj aletini içeri almaz. Üreticiler için, ultra hafif bir dizüstü bilgisayar yapımı için sürekli çabalıyor.

Daha küçük bir batarya ağırlıktan tasarruf sağlar, ancak bu da fazla uzun ömür sağlamaz. Küçük batarya çoğu alıcının tam iş günü artı akşamları bir Netflix filmi geçirmeyi umduğu bir pazarda riskli bir hareket.

Karbon fiber ve magnezyum alaşımları gibi egzotik şasi kaplamalarına karşın plastik ve alüminyumundan daha az ağırdır. Ayrıca maliyeti de arttırır. Bir dokunmatik ekran uygundur, ancak cam kaplaması birkaç gram ekler.

2019 Yılının En Hafif Dizüstü Bilgisayarı

Acer Swift 5

Şu anda en hafif bilgisayarlar arasında lider Acer Swift 5 oluyor. 1 kg’dan daha hafif olan şık Swift 5, sorunsuz kullanılabilirlik ile üstün taşınabilirliği birleştirir.

Eşsiz alaşım kombinasyonu sayesinde şaşırtıcı derecede hafif. Aynı zamanda dayanıklı tasarımının yanı sıra geliştirilmiş ekran özellikleri sayesinde sınıfının en iyisi görsel deneyimi yaşamanızı sağlar.

Acer Swift 5 Fiyatı ve Özellikleri

2018 yılında piyasaya sürülen Acer Swift 5, başlangıç fiyatı olarak 4,999 TL’lik fiyat etiketi aldı.

  • Intel Core i5-8250U
  • 1.60 Ghz
  • Intel UHD Graphics 620 / Paylaşımlı
  • Windows 10 Home
  • 4670 mAh batarya
  • 256 GB HDD
  • 35,6 cm (14″)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here