Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Ailesinden Geliyor!

0
535
Dünyanın İlk Katlanabilir Bilgisayarı ThinkPad X1 Ailesinden Geliyor!

Devam eden Lenovo Accelerate 2019 etkinliğinde Lenovo, ThinkPad X1 Ailesi‘nden dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı nı tanıttı. Yeni cihaz katlanabilir bir ekrana sahip tam teşekküllü bir dizüstü bilgisayar. Bu lansmanla katlanabilir dizüstü bilgisayar Lenovo’nun premium ThinkPad ailesine üye.

Lenovo’nun katlanabilir dizüstü bilgisayarı LG Display tarafından üretilen tek bir OLED 2K ekrana sahip. Şirkete göre bu ekran ikiye katlanabilir ve genişliğini yüzde 50 azaltabilir. Lenovo’ya göre, dünyanın ilk katlanabilir bilgisayarı bir kitap gibi duruyor.

Rahatça kaplayıp istenilen yere taşmak mümkün olacak. Kullanım yerleri açısından daha çok ofis işleri için tercih ediliyor. Şirket, ThinkPad’in bir kullanıcının yaşam tarzına katlanması için dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirdiğini söylüyor.

Fiyatlandırma, özellikler ve bulunabilirlik hakkında fazla bilgi yoktur ve Lenovo’nun gelecek yıl daha fazla ayrıntı göstermesi bekleniyor. Alanda tasarruf sağlayan ThinkPad, dizüstü bilgisayar üretkenliğini akıllı telefon taşınabilirliği ile birleştirerek yaşam tarzınıza daha önce hiç olmadığı kadar kolaylık sağlayan bir teknoloji olacak.

Şimdiki durumda donanım konusunda bir açıklama yapmadı. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında gelmesi oldukça muhtemel. Çok fazla detay olmasa da şimdiden ses getireceğini söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here