Chrome Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir

Chrome Sürüm 74 ile birlikte gelen ve gece kullanımlarını daha iyi hale getiren Google Chrome karanlık mod nasıl etkileştirilir? Kısa bir rehber oluşturduk...

0
531
Chrome Karanlık Mod Nasıl Aktif Edilir

Google Chrome karanlık tema ya da Google Chrome karanlık mod, her iki deyimde uzun süredir beklenilen özelliğin Chrome 74 sürümüyle artık internet tarayıcımızda. Masaüstü Nasıl Yapılır sayfasında günün ipucu Google Chrome karanlık mod nasıl aktifleştirilir oluyor.

Google, bir yıldan fazla bir süredir uygulamalarında karanlık temalar kullanıyor. Sonunda, Windows için Chrome 74 karanlık tema desteği ile güncellendi. Chrome nasıl güncellenir? diye düşünüyorsanız, tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan Üç nokta menüsünde> Yardım> Google Chrome Hakkında> Güncellemeler yolunu takip edin.

Yeni gelen karanlık mod sayesinde tarayıcının görünümünü Pencerenin Renk ayarlarından değiştirebileceksiniz. Yeni güncelleme ile sekmeler, URL çubuğu, açılır menü ve Yeni Sekme sayfası dahil olmak üzere hemen hemen tüm Chrome öğeleri karanlık bir arayüze dönüşüyor.

Chrome Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?

Yukarıda belirtildiği gibi, ilk önce Chrome’u sürüm 74’e güncellediğinizden emin olmanız gerekiyor. Buradan, klavyenizdeki Windows düğmesine basın. Metin alanına “Renk ayarları” yazın. Listenizin üstünde görünen seçeneğe tıklayın.

Oradan, “Varsayılan uygulama modunuzu seçin” bölümüne ulaşana kadar menüyü aşağı kaydırın. Burada Açık ve Koyu arasında geçiş yapma seçeneğiniz olacak. Koyu seçeneğine tıkladığınızda karanlık modu anında Windows, Chrome ve temayı destekleyen diğer uygulamalarda kullanamay başlayabilirsiniz.

Özel bir Chrome temasına sahipseniz, karanlık modun bilgisayarınızda biraz komik görünebileceği akılda tutulması gereken bir şey. Karanlık temayı doğru şekilde yansıtmayan öğeler olabilir. Garip tasarıma katlanmak, geliştiricinin temayı güncellemesini beklemek veya varsayılan Chrome’a ​​geri dönmek zorundasınız.

Chrome’un karanlık modu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütden, yorumlar bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here